Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tortilla jagung mempunyai indeks glisemik 52, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 23 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tortilla jagung berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tortilla jagung adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 218 kcal |
| Karbohidrat | 45g |
| Gula (jumlah) | 1.2g |
| Semula jadi | 1.2g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 5.2g |
| Larut | 1.6g |
| Tidak larut | 3.6g |
| Protein | 5.7g |
| Lemak | 2.8g |
| Tepu | 0.4g |
| Tidak tepu | 2.4g |
| Natrium | 11mg |
Tortilla jagung mempunyai indeks glisemik 52, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 23 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tortilla jagung mempunyai indeks glisemik rendah (52), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tortilla jagung mempunyai beban glisemik 23 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →