Serbuk telur

Serbuk telur

Tiada indeks glisemik7/10

Indeks glisemik belum diukur

1.1 g karbohidrat setiap 100 g
Skor Logi 7/10
  • Kandungan protein yang sangat tinggi
  • Kandungan lemak tepu yang tinggi

Serbuk telur belum mempunyai indeks glisemik yang diukur. Ia mengandungi 1.1 g karbohidrat setiap 100 g.

Dikemas kini 3 Jul 2026 · Sumber: USDA FoodData Central #172188 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk Telur

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Serbuk telur ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen

Maklumat nutrisi (per 100g)

592
Kalori
1.13 g
Karbohidrat
48.05 g
Protein
43.9 g
Lemak
per 100g
Kalori592 kcal
Karbohidrat1.13 g
Gula (jumlah)0.56 g
Semula jadi0.6 g
Ditambah0 g
Serat0 g
Larut0 g
Tidak larut0 g
Protein48.05 g
Lemak43.9 g
Tepu13.9 g
Tidak tepu25.61 g
Natrium450 mg

Tahap pemprosesan

65%
Sangat diproses
Mengapa skor ini?
  • Kandungan protein yang sangat tinggi
  • Kandungan karbohidrat dan gula yang rendah
  • Tahap pemprosesan yang rendah
  • Kandungan lemak tepu yang tinggi
  • Tiada serat diet
  • Ketumpatan kalori yang tinggi

Alergen

Mengandungi: telur

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Serbuk telur?

Indeks glisemik bagi Serbuk telur belum diukur. Ia mengandungi 1.1 g karbohidrat setiap 100 g.

Adakah Serbuk telur sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Indeks glisemik bagi Serbuk telur belum diukur. Dengan 1.1 g karbohidrat setiap 100 g, perhatikan saiz hidangan.

Semak Serbuk telur dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.