Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
pes kacang soya yang diperam mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding legumes lain, pes kacang soya yang diperam berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
pes kacang soya yang diperam adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 200 kcal |
| Karbohidrat | 26g |
| Gula (jumlah) | 7g |
| Semula jadi | 7.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 12g |
| Lemak | 6g |
| Tepu | 1g |
| Tidak tepu | 5g |
| Natrium | 3700mg |
pes kacang soya yang diperam mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
pes kacang soya yang diperam mempunyai indeks glisemik rendah (25), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
pes kacang soya yang diperam mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →