Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Oatmeal dengan nanas segar mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 10 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding grains lain, Oatmeal dengan nanas segar berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Oatmeal dengan nanas segar sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 95 kcal |
| Karbohidrat | 19g |
| Gula (jumlah) | 4.5g |
| Semula jadi | 4.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.2g |
| Larut | 0.4g |
| Tidak larut | 0.8g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 1.7g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 1.4g |
| Natrium | 3mg |
Oatmeal dengan nanas segar mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 10 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Oatmeal dengan nanas segar mempunyai indeks glisemik sederhana (55). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Oatmeal dengan nanas segar mempunyai beban glisemik 10 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →