Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
oat dimasak mempunyai indeks glisemik 58, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding grains lain, oat dimasak berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
oat dimasak sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 71 kcal |
| Karbohidrat | 12g |
| Gula (jumlah) | 0.3g |
| Semula jadi | 0.3g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.7g |
| Larut | 0.68g |
| Tidak larut | 1.02g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 1.4g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 1.2g |
| Natrium | 2mg |
oat dimasak mempunyai indeks glisemik 58, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
oat dimasak mempunyai indeks glisemik sederhana (58). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
oat dimasak mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →