Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Inti aprikot mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Inti aprikot berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Inti aprikot sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 210 kcal |
| Karbohidrat | 52g |
| Gula (jumlah) | 38g |
| Semula jadi | 8.0g |
| Ditambah | 30g |
| Serat | 1.5g |
| Larut | 0.5g |
| Tidak larut | 1g |
| Protein | 0.5g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0.1g |
| Natrium | 20mg |
Inti aprikot mempunyai indeks glisemik 65, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Inti aprikot mempunyai indeks glisemik sederhana (65). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Inti aprikot mempunyai beban glisemik 34 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →