Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
hummus kacang hitam mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding legumes lain, hummus kacang hitam berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
hummus kacang hitam adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 180 kcal |
| Karbohidrat | 20g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 8g |
| Lemak | 7g |
| Tepu | 1g |
| Tidak tepu | 6g |
| Natrium | 300mg |
hummus kacang hitam mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
hummus kacang hitam mempunyai indeks glisemik rendah (25), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
hummus kacang hitam mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →