Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hidangan sayur dengan biji rami mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Hidangan sayur dengan biji rami berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Hidangan sayur dengan biji rami adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 70 kcal |
| Karbohidrat | 10g |
| Gula (jumlah) | 3g |
| Semula jadi | 3.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 5g |
| Larut | 1.8g |
| Tidak larut | 3.2g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 2.5g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 2g |
| Natrium | 40mg |
Hidangan sayur dengan biji rami mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Hidangan sayur dengan biji rami mempunyai indeks glisemik rendah (25), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Hidangan sayur dengan biji rami mempunyai beban glisemik 2 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →