Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hiasan manik mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 83 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Hiasan manik berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Hiasan manik boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 400 kcal |
| Karbohidrat | 98g |
| Gula (jumlah) | 95g |
| Semula jadi | 0.0g |
| Ditambah | 95g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0.2g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.1g |
| Natrium | 5mg |
Hiasan manik mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 83 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Hiasan manik mempunyai indeks glisemik tinggi (85). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Hiasan manik mempunyai beban glisemik 83 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →