prženi luk

prženi luk

GI 15 · NizakGL 0.8 / šalica4/10

Nizak GI

15 GI

GL 0.8 po šalica (87 g) · GL 0.9 na 100 g

Logi ocjena 4/10
  • Sadrži prirodne spojeve luka
  • Visoka gustoća kalorija zbog ulja za prženje

prženi luk ima glikemijski indeks 15, isti kao obični Cijeli luk (15). Jedna šalica (87 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 0.8.

Ažurirano 4. srp 2026. · Izvori: USDA FoodData Central #170004 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici Cijeli luk

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

prženi luk je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 tbsp5 g0
1 cup, chopped87 g0.8

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

123
Kalorije
7.86 g
Ugljikohidrati
0.95 g
Proteini
10.8 g
Masti
na 100g
Kalorije123 kcal
Ugljikohidrati7.86 g
Šećeri (ukupno)3.57 g
Prirodni3.6 g
Dodani0 g
Vlakna1.7 g
Topiva0.5 g
Netopiva1.2 g
Proteini0.95 g
Masti10.8 g
Zasićene1.96 g
Nezasićene8.84 g
Natrij300 mg

Stupanj prerade

75%
Visoko prerađen
Zašto ova ocjena?
  • Sadrži prirodne spojeve luka
  • Pruža određenu količinu prehrambenih vlakana
  • Visoka gustoća kalorija zbog ulja za prženje
  • Značajno glikemijsko opterećenje koje utječe na šećer u krvi
  • Često se priprema s rafiniranim uljima niske kvalitete

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks prženi luk?

prženi luk ima glikemijski indeks 15 (Nizak). Jedna šalica (87 g) ima glikemijsko opterećenje 0.8; na 100 g glikemijsko opterećenje je 0.9.

Je li prženi luk prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

prženi luk ima nizak glikemijski indeks (15), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Cijeli luk ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima Cijeli luk u ovoj bazi podataka, Konzervirani luk ima najniže glikemijsko opterećenje (0.6 na 100 g).

Provjeri prženi luk u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.