vihreäpapumaito

GI 35 · MatalaGL 2 / 100 g8/10

Matala GI

35 GI

GL 2 / 100 g

Logi-pisteet 8/10
  • kohtalainen proteiinipitoisuus
  • vähemmän hivenaineita kuin kokonaisissa pavuissa

vihreäpapumaito glykeeminen indeksi on 35 (Matala).

Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

vihreäpapumaito on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

45
Kalorit
6.5 g
Hiilihydraatit
3.5 g
Proteiini
1.2 g
Rasva
per 100g
Kalorit45 kcal
Hiilihydraatit6.5 g
Sokerit (yhteensä)1.2 g
Luonnolliset1.2 g
Lisätyt0 g
Kuitu1.5 g
Liukoinen0.5 g
Liukenematon1 g
Proteiini3.5 g
Rasva1.2 g
Tyydyttyneet0.2 g
Tyydyttymättömät1 g
Natrium15 mg

Jalostettu taso

25%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • kohtalainen proteiinipitoisuus
  • alhainen glykeeminen kuorma
  • sisältää ravintokuitua
  • vähemmän hivenaineita kuin kokonaisissa pavuissa
  • ravintoaineita häviää prosessoinnissa

Allergeenit

Sisältää: maito

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on vihreäpapumaito glykeminen indeksi?

vihreäpapumaito glykeeminen indeksi on 35 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 2.

Sopiiko vihreäpapumaito insuliiniresistenssiä sairastaville?

vihreäpapumaito glykeminen indeksi on matala (35), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten vihreäpapumaito vaikuttaa verensokeriin?

vihreäpapumaito glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso vihreäpapumaito Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.