Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
vaniljajäätelö glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, vaniljajäätelö sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
vaniljajäätelö sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 210 kcal |
| Hiilihydraatit | 23g |
| Sokerit (yhteensä) | 21g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 18g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 12g |
| Tyydyttyneet | 7.5g |
| Tyydyttymättömät | 4g |
| Natrium | 60mg |
vaniljajäätelö glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
vaniljajäätelö glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
vaniljajäätelö glykeminen kuorma on 14 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →