Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kuivattu banaani glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 48 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin fruits, Kuivattu banaani sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Kuivattu banaani sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 346 kcal |
| Hiilihydraatit | 88g |
| Sokerit (yhteensä) | 47g |
| Luonnolliset | 47.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 9.9g |
| Liukoinen | 3g |
| Liukenematon | 6.9g |
| Proteiini | 3.9g |
| Rasva | 1.8g |
| Tyydyttyneet | 0.7g |
| Tyydyttymättömät | 1.1g |
| Natrium | 3mg |
Kuivattu banaani glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 48 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Kuivattu banaani glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Kuivattu banaani glykeminen kuorma on 48 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →