Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kovajuusto glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin dairy, kovajuusto sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
kovajuusto on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 392 kcal |
| Hiilihydraatit | 3.2g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.9g |
| Luonnolliset | 0.9g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 35.8g |
| Rasva | 25g |
| Tyydyttyneet | 16.4g |
| Tyydyttymättömät | 8.6g |
| Natrium | 1800mg |
kovajuusto glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
kovajuusto glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
kovajuusto glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →