Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keittoaine glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 24 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, keittoaine sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
keittoaine sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 250 kcal |
| Hiilihydraatit | 40g |
| Sokerit (yhteensä) | 8g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 6g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 6g |
| Tyydyttyneet | 2g |
| Tyydyttymättömät | 4g |
| Natrium | 6000mg |
keittoaine glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 24 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keittoaine glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
keittoaine glykeminen kuorma on 24 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →