Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetty ja jäähdytetty peruna glykeminen indeksi on 56, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Keitetty ja jäähdytetty peruna sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keitetty ja jäähdytetty peruna sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 87 kcal |
| Hiilihydraatit | 20g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.9g |
| Luonnolliset | 0.9g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 2g |
| Rasva | 0.1g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.02g |
| Natrium | 7mg |
Keitetty ja jäähdytetty peruna glykeminen indeksi on 56, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Keitetty ja jäähdytetty peruna glykeminen indeksi on kohtalainen (56). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keitetty ja jäähdytetty peruna glykeminen kuorma on 11 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →