Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά

GI 15 · ΧαμηλόςGL 1 / 100 g9/10

Χαμηλό GI

15 GI

GL 1 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 9/10
  • Χαμηλή περιεκτικότητα σε θερμίδες
  • Χαμηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη

Το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 15 (Χαμηλός).

Ενημερώθηκε 4 Ιουλ 2026 · Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

10
Θερμίδες
2 g
Υδατάνθρακες
0.5 g
Πρωτεΐνες
0.1 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες10 kcal
Υδατάνθρακες2 g
Σάκχαρα (σύνολο)1 g
Φυσικά1 g
Προστιθέμενα0 g
Φυτικές ίνες0.3 g
Διαλυτές0.1 g
Αδιάλυτες0.2 g
Πρωτεΐνες0.5 g
Λίπη0.1 g
Κορεσμένα0.02 g
Ακόρεστα0.08 g
Νάτριο150 mg

Βαθμός επεξεργασίας

25%
Ελάχιστος
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • Χαμηλή περιεκτικότητα σε θερμίδες
  • Περιέχει αντιφλεγμονώδεις ενώσεις
  • Πολύ χαμηλό γλυκαιμικό φορτίο
  • Χαμηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη
  • Χαμηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες

Αλλεργιογόνα

Δεν αναφέρεται κάποιο από τα 14 αλλεργιογόνα της ΕΕ

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά;

Το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 15 (Χαμηλός) και γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100 g.

Είναι το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.

Πώς επηρεάζει το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά το σάκχαρο αίματος;

Το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το Ζωμός λαχανικών με αντιφλεγμονώδη μπαχαρικά στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.