Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ρόφημα βρώμης-καρύδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα beverages, το ρόφημα βρώμης-καρύδας κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ρόφημα βρώμης-καρύδας είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 45 kcal |
| Υδατάνθρακες | 7.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.5g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 1.5g |
| Φυτικές ίνες | 0.5g |
| Διαλυτές | 0.2g |
| Αδιάλυτες | 0.4g |
| Πρωτεΐνες | 0.4g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 1.2g |
| Ακόρεστα | 0.3g |
| Νάτριο | 40mg |
Το ρόφημα βρώμης-καρύδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ρόφημα βρώμης-καρύδας έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ρόφημα βρώμης-καρύδας έχει γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →