Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 48, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 160 kcal |
| Υδατάνθρακες | 22g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 1g |
| Φυτικές ίνες | 4.5g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 1.2g |
| Ακόρεστα | 2.2g |
| Νάτριο | 320mg |
Το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα έχει γλυκαιμικό δείκτη 48, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (48), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Μάφιν με πίτουρο βρώμης, τυρί κότατζ χαμηλών λιπαρών και ντομάτα έχει γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →