Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 210 kcal |
| Υδατάνθρακες | 38g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 3.2g |
| Αδιάλυτες | 4.8g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 4.5g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 3.8g |
| Νάτριο | 220mg |
Το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το κέικ με πίτουρο βρώμης χωρίς πρόσθετη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →