Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Τριμμένο γογγύλι έχει γλυκαιμικό δείκτη 62, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Τριμμένο γογγύλι κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Τριμμένο γογγύλι είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 28 kcal |
| Υδατάνθρακες | 6.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.8g |
| Φυσικά | 3.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0.9g |
| Λίπη | 0.1g |
| Κορεσμένα | 0.01g |
| Ακόρεστα | 0.09g |
| Νάτριο | 40mg |
Το Τριμμένο γογγύλι έχει γλυκαιμικό δείκτη 62, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Τριμμένο γογγύλι έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (62). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Τριμμένο γογγύλι έχει γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →