Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπισκότα πεπτικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Μπισκότα πεπτικά κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπισκότα πεπτικά είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 470 kcal |
| Υδατάνθρακες | 67g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 15g |
| Φυτικές ίνες | 3.5g |
| Διαλυτές | 1.1g |
| Αδιάλυτες | 2.4g |
| Πρωτεΐνες | 6.5g |
| Λίπη | 18g |
| Κορεσμένα | 6g |
| Ακόρεστα | 10g |
| Νάτριο | 400mg |
Το Μπισκότα πεπτικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπισκότα πεπτικά έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μπισκότα πεπτικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 44 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →