Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0.5 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 17 kcal |
| Υδατάνθρακες | 3.1g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1g |
| Διαλυτές | 0.3g |
| Αδιάλυτες | 0.7g |
| Πρωτεΐνες | 1.2g |
| Λίπη | 0.3g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.2g |
| Νάτριο | 8mg |
Το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0.5 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Φρέσκο κολοκύθι, κομμένο σε κύβους έχει γλυκαιμικό φορτίο 0.5 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →