Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό έχει γλυκαιμικό δείκτη 70, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 27g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1g |
| Διαλυτές | 0.3g |
| Αδιάλυτες | 0.7g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 2.3g |
| Νάτριο | 110mg |
Το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό έχει γλυκαιμικό δείκτη 70, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (70). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Κουρκούτι με αλεύρι, νερό και αυγό έχει γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →