Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το πιπεριές μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το πιπεριές μπανάνα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το πιπεριές μπανάνα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 27 kcal |
| Υδατάνθρακες | 6.7g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4.8g |
| Φυσικά | 4.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.5g |
| Διαλυτές | 0.5g |
| Αδιάλυτες | 1g |
| Πρωτεΐνες | 1g |
| Λίπη | 0.3g |
| Κορεσμένα | 0.04g |
| Ακόρεστα | 0.18g |
| Νάτριο | 7mg |
Το πιπεριές μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το πιπεριές μπανάνα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το πιπεριές μπανάνα έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →