Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 390 kcal |
| Υδατάνθρακες | 72g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 28g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 20g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 4g |
| Λίπη | 8g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 5g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μπάρα μπανάνας και δημητριακών έχει γλυκαιμικό φορτίο 47 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →