Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
praf de ciupercă Reishi are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, praf de ciupercă Reishi se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
praf de ciupercă Reishi este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 30g |
| Solubile | 9g |
| Insolubile | 21g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.6g |
| Sodiu | 20mg |
praf de ciupercă Reishi are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
praf de ciupercă Reishi are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
praf de ciupercă Reishi are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →