Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Popovers cu conopidă are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Popovers cu conopidă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Popovers cu conopidă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 10g |
| Zaharuri (total) | 2.5g |
| Naturale | 2.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 4g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 2.8g |
| Sodiu | 320mg |
Popovers cu conopidă are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Popovers cu conopidă are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Popovers cu conopidă are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →