Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Popcorn preparat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Popcorn preparat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Popcorn preparat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 387 kcal |
| Carbohidrați | 77.9g |
| Zaharuri (total) | 0.9g |
| Naturale | 0.9g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 14.5g |
| Solubile | 4.4g |
| Insolubile | 10.1g |
| Proteine | 12.9g |
| Grăsimi | 4.5g |
| Saturate | 0.6g |
| Nesaturate | 3.2g |
| Sodiu | 7mg |
Popcorn preparat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Popcorn preparat are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Popcorn preparat are o încărcătură glicemică de 22 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →