Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mere uscate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 23 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Mere uscate (fără zahăr adăugat) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mere uscate (fără zahăr adăugat) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 243 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 57g |
| Naturale | 57.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 8.7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.2g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.05g |
| Nesaturate | 0.25g |
| Sodiu | 6mg |
Mere uscate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 23 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mere uscate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mere uscate (fără zahăr adăugat) are o încărcătură glicemică de 23 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →