Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 350 kcal |
| Carbohidrați | 80g |
| Zaharuri (total) | 65g |
| Naturale | 65.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 12g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1.3g |
| Sodiu | 5mg |
Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic scăzut (22), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cireșe întregi liofilizate (fără zahăr adăugat) are o încărcătură glicemică de 18 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →