Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 55 kcal |
| Carbohidrați | 14g |
| Zaharuri (total) | 12g |
| Naturale | 12.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.1g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.07g |
| Sodiu | 1mg |
Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară are un indice glicemic scăzut (38), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mere fierte fără zahăr cu scorțișoară are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →