Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre verde înăbușită are un indice glicemic de 51, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre verde înăbușită se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre verde înăbușită este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 84 kcal |
| Carbohidrați | 15g |
| Zaharuri (total) | 5.7g |
| Naturale | 5.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5.5g |
| Solubile | 1.7g |
| Insolubile | 3.9g |
| Proteine | 5.4g |
| Grăsimi | 0.4g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 3mg |
Mazăre verde înăbușită are un indice glicemic de 51, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Mazăre verde înăbușită are un indice glicemic scăzut (51), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre verde înăbușită are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →