Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre galbenă despicată uscată are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre galbenă despicată uscată se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre galbenă despicată uscată este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 341 kcal |
| Carbohidrați | 60.2g |
| Zaharuri (total) | 8.8g |
| Naturale | 8.8g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 25.5g |
| Solubile | 7.7g |
| Insolubile | 17.8g |
| Proteine | 24.6g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 5mg |
Mazăre galbenă despicată uscată are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Mazăre galbenă despicată uscată are un indice glicemic scăzut (32), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre galbenă despicată uscată are o încărcătură glicemică de 19 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →