Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Conopidă piure coaptă în bucăți mici are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Conopidă piure coaptă în bucăți mici se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Conopidă piure coaptă în bucăți mici este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 40 kcal |
| Carbohidrați | 5g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.2g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.5g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 0.5g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.4g |
| Sodiu | 30mg |
Conopidă piure coaptă în bucăți mici are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Conopidă piure coaptă în bucăți mici are un indice glicemic scăzut (15), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Conopidă piure coaptă în bucăți mici are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →