Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cod pane are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte seafood, Cod pane se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Cod pane este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 15g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.8g |
| Proteine | 15g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 4.5g |
| Sodiu | 350mg |
Cod pane are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cod pane are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Cod pane are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →