Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite congelate are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 30 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătite congelate se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Clătite congelate poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 240 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 10g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 8g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 6g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 3.5g |
| Sodiu | 450mg |
Clătite congelate are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 30 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătite congelate are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Clătite congelate are o încărcătură glicemică de 30 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →