Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită din hrișcă cu curcan și spanac are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătită din hrișcă cu curcan și spanac se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clătită din hrișcă cu curcan și spanac este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 130 kcal |
| Carbohidrați | 17g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 0.7g |
| Nesaturate | 2.2g |
| Sodiu | 220mg |
Clătită din hrișcă cu curcan și spanac are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clătită din hrișcă cu curcan și spanac are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clătită din hrișcă cu curcan și spanac are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →