Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciuperci sotate și germeni de fasole are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Ciuperci sotate și germeni de fasole se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciuperci sotate și germeni de fasole este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 45 kcal |
| Carbohidrați | 6g |
| Zaharuri (total) | 2.5g |
| Naturale | 2.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1.3g |
| Sodiu | 15mg |
Ciuperci sotate și germeni de fasole are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciuperci sotate și germeni de fasole are un indice glicemic scăzut (15), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciuperci sotate și germeni de fasole are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →