Ciupercă de lapte

GI 35 · ScăzutÎncărcătură glicemică 1 / 100 g8/10

IG scăzut

35 GI

Încărcătură glicemică 1 la 100 g

Scor Logi 8/10
  • Sursă naturală de probiotice
  • Nu este o sursă semnificativă de vitamine

Ciupercă de lapte are un indice glicemic de 35 (Scăzut).

Surse: Echipa Logi Nutrition (compoziție derivată din USDA, asistată de AI) · Informațiile nu reprezintă un sfat medical · Raportează o eroare

Logi · Gestionează rezistența la insulină

Reduceți glicemia prin alegeri alimentare mai inteligente

Ciupercă de lapte este unul dintre cele 11.144 alimente pe care Logi le evaluează când fotografiezi o masă — cu porția.

Continuă pe web
Logi app, food index screen

Valori nutriționale (per 100g)

60
Calorii
4 g
Carbohidrați
3.5 g
Proteine
3 g
Grăsimi
per 100g
Calorii60 kcal
Carbohidrați4 g
Zaharuri (total)4 g
Naturale4 g
Adăugate0 g
Fibre0 g
Solubile0 g
Insolubile0 g
Proteine3.5 g
Grăsimi3 g
Saturate2 g
Nesaturate1 g
Sodiu45 mg

Grad de procesare

35%
Moderat
De ce acest scor?
  • Sursă naturală de probiotice
  • Procesare minimă
  • Conținut caloric scăzut
  • Nu este o sursă semnificativă de vitamine
  • Conținut scăzut de fibre

Alergeni

Conține: lapte

Rețete cu IG scăzut pe Logi Food Coach

Întrebări frecvente

Care este indicele glicemic al Ciupercă de lapte?

Ciupercă de lapte are un indice glicemic de 35 (Scăzut) și o încărcătură glicemică de 1 la 100 g.

Este Ciupercă de lapte bun pentru persoanele cu rezistență la insulină?

Ciupercă de lapte are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.

Cum afectează Ciupercă de lapte glicemia?

Ciupercă de lapte are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.

Verifică Ciupercă de lapte în aplicația Logi, cu porția ta.

Food diary cheat sheet

PDF gratuit — 3 pagini

Jurnalul tău alimentar săptămânal

Notează mesele, sarcina glicemică și starea de spirit. Descoperă tipare în 3 săptămâni.

Fără spam. Dezabonare oricând.