Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
ciocolată de copt fără zahăr are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, ciocolată de copt fără zahăr se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
ciocolată de copt fără zahăr este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 500 kcal |
| Carbohidrați | 46g |
| Zaharuri (total) | 0.7g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 3g |
| Insolubile | 8g |
| Proteine | 12g |
| Grăsimi | 47g |
| Saturate | 29g |
| Nesaturate | 18g |
| Sodiu | 5mg |
ciocolată de copt fără zahăr are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
ciocolată de copt fără zahăr are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
ciocolată de copt fără zahăr are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →