Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Teffmel har et glykemisk indeks på 57, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 42 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Teffmel over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Teffmel er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 366 kcal |
| Karbohydrater | 73.1g |
| Sukker (totalt) | 1.8g |
| Naturlig | 1.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 7.9g |
| Løselig | 2.4g |
| Uløselig | 5.5g |
| Protein | 12.2g |
| Fett | 2.4g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 1.9g |
| Natrium | 12mg |
Teffmel har et glykemisk indeks på 57, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 42 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Teffmel har et moderat glykemisk indeks (57). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Teffmel har en glykemisk belastning på 42 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →