Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørkede tranebær med havsalt har et glykemisk indeks på 62, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 51 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørkede tranebær med havsalt over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Tørkede tranebær med havsalt er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 325 kcal |
| Karbohydrater | 82g |
| Sukker (totalt) | 72g |
| Naturlig | 7.0g |
| Tilsatt | 65g |
| Fiber | 5.7g |
| Løselig | 1.7g |
| Uløselig | 4g |
| Protein | 0.2g |
| Fett | 1.2g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 1.1g |
| Natrium | 350mg |
Tørkede tranebær med havsalt har et glykemisk indeks på 62, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 51 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørkede tranebær med havsalt har et moderat glykemisk indeks (62). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Tørkede tranebær med havsalt har en glykemisk belastning på 51 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →