Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørkede tomater har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Tørkede tomater blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørkede tomater er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 258 kcal |
| Karbohydrater | 55.8g |
| Sukker (totalt) | 37.6g |
| Naturlig | 37.6g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 12.3g |
| Løselig | 3.7g |
| Uløselig | 8.6g |
| Protein | 14.1g |
| Fett | 3g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 2.6g |
| Natrium | 59mg |
Tørkede tomater har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørkede tomater har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørkede tomater har en glykemisk belastning på 20 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →