suppe med sylteagurk

GI 35 · LavtGL 2 / 100 g6/10

Lav GI

35 GI

GL 2 per 100 g

Logi-score 6/10
  • lavt kaloriinnhold
  • moderat innhold av natrium

suppe med sylteagurk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt).

Oppdatert 16. sep. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

suppe med sylteagurk er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

32
Kalorier
5.5 g
Karbohydrater
1.1 g
Protein
0.8 g
Fett
per 100g
Kalorier32 kcal
Karbohydrater5.5 g
Sukker (totalt)1.7 g
Naturlig1.7 g
Tilsatt0 g
Fiber1.2 g
Løselig0.4 g
Uløselig0.8 g
Protein1.1 g
Fett0.8 g
Mettet0.3 g
Umettet0.5 g
Natrium480 mg

Bearbeidingsgrad

60%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • lavt kaloriinnhold
  • inneholder grønnsaker og fiber
  • moderat innhold av natrium
  • inneholder noe mettet fett fra fløte (hvis brukt)

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til suppe med sylteagurk?

suppe med sylteagurk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt) og en glykemisk belastning på 2 per 100 g.

Er suppe med sylteagurk bra for folk med insulinresistens?

suppe med sylteagurk har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker suppe med sylteagurk blodsukker?

suppe med sylteagurk har en glykemisk belastning på 2 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk suppe med sylteagurk i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.