Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladedråper har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladedråper blant de laveste i glykemisk indeks.
Sjokoladedråper er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 480 kcal |
| Karbohydrater | 65g |
| Sukker (totalt) | 50g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 45g |
| Fiber | 4g |
| Løselig | 1.2g |
| Uløselig | 2.8g |
| Protein | 4.5g |
| Fett | 24g |
| Mettet | 14g |
| Umettet | 10g |
| Natrium | 30mg |
Sjokoladedråper har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladedråper har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Sjokoladedråper har en glykemisk belastning på 29 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →