salat med eddik

GI 15 · LavtGL 0.5 / 100 g9/10

Lav GI

15 GI

GL 0.5 per 100 g

Logi-score 9/10
  • lavt kaloriinnhold
  • lavt proteininnhold

salat med eddik har en glykemisk indeks på 15 (Lavt).

Oppdatert 17. sep. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

salat med eddik er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

18
Kalorier
3.2 g
Karbohydrater
1.1 g
Protein
0.2 g
Fett
per 100g
Kalorier18 kcal
Karbohydrater3.2 g
Sukker (totalt)1.5 g
Naturlig1.5 g
Tilsatt0 g
Fiber1.2 g
Løselig0.4 g
Uløselig0.8 g
Protein1.1 g
Fett0.2 g
Mettet0.03 g
Umettet0.17 g
Natrium15 mg

Bearbeidingsgrad

20%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • lavt kaloriinnhold
  • høyt vanninnhold
  • lav glykemisk belastning
  • lavt proteininnhold
  • minimal mikronæringstetthet

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til salat med eddik?

salat med eddik har en glykemisk indeks på 15 (Lavt) og en glykemisk belastning på 0.5 per 100 g.

Er salat med eddik bra for folk med insulinresistens?

salat med eddik har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker salat med eddik blodsukker?

salat med eddik har en glykemisk belastning på 0.5 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk salat med eddik i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.