Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rug Wasa har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 30 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rug Wasa blant de laveste i glykemisk indeks.
Rug Wasa er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 340 kcal |
| Karbohydrater | 67g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 18g |
| Løselig | 5.4g |
| Uløselig | 12.6g |
| Protein | 9g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 400mg |
Rug Wasa har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 30 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rug Wasa har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rug Wasa har en glykemisk belastning på 30 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →