Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rug knekkebrød har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 42 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rug knekkebrød over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Rug knekkebrød er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 350 kcal |
| Karbohydrater | 70g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 15g |
| Løselig | 3g |
| Uløselig | 12g |
| Protein | 10g |
| Fett | 2g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.7g |
| Natrium | 400mg |
Rug knekkebrød har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 42 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rug knekkebrød har et moderat glykemisk indeks (60). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Rug knekkebrød har en glykemisk belastning på 42 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →