Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rotini pasta har et glykemisk indeks på 46, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rotini pasta blant de laveste i glykemisk indeks.
Rotini pasta er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 371 kcal |
| Karbohydrater | 74.7g |
| Sukker (totalt) | 2.7g |
| Naturlig | 2.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.2g |
| Løselig | 1g |
| Uløselig | 2.2g |
| Protein | 13g |
| Fett | 1.5g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.2g |
| Natrium | 5mg |
Rotini pasta har et glykemisk indeks på 46, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rotini pasta har et lavt glykemisk indeks (46), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rotini pasta har en glykemisk belastning på 35 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →